Druskininkuose konferencijoje-diskusijų forume „ATLIEKŲ TVARKYMAS 2019”

vidas_pocius.jpg


 

95 proc. – tiek turi būti panaudojama eksploatacijai netinkamų transporto priemonių masės nuo 2015 metų, už šios užduoties įgyvendinimą atsakingi transporto priemonių gamintojai / importuotojai.
Kokie „sutvarkymo“ procentai ataskaitose, kaip tvarkome ENTP „popieriuje“ ir kodėl pakelėse, pamiškėse, didelių gabaritų atliekų aikštelėse, komunalinių atliekų sraute ir net upių dugne „atrandame“ autoatliekų?
1000! – panašiai tiek įmonių, užsiimančių transporto priemonių platinimu, iki šiol laukia įrodančių dokumentų už 2018 metus, ar išmokome „Metrail“ pamoką?
Kokią išeitį (o gal gresiančias pasekmes?) mato Demontuotojų asociacijos direktorius Vidas Pocius?

Ruošdamiesi Druskininkų forumui,  pasidalinsime keliais klausimais, kuriuos Jūsų prašymu uždavėme Aplinkos apsaugos institucijoms:

1. Gamintojų importuotojų asociacijos  (GIA) nariams ir pavedimo davėjams – transporto priemonių gamintojams importuotojams, mokantiems GIA už eksploatacijai netinkamų transporto priemonių (ENTP) surinkimo ir tvarkymo organizavimą nėra įkelti įrodantys dokumentai Vieningoje gaminių pakuočių atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS).

Prašome informuoti:

  • dėl kokių priežasčių GIA nevykdo prisiimtų įsipareigojimų transporto priemonių importuotojams, GIA nariams, pavedimo davėjams?
  • ar GPAIS sistema leidžia atlikti reikalingus veiksmus ir ar licencijuotos organizacijos gali įkelti įrodančius dokumentus transporto priemonių importuotojams, organizacijos nariams, pavedimo davėjams?
  • ar aplinkos apsaugos kontroliuojančių institucijų  atliekamų kontrolinių patikrinimų metu tikrinami įrodantys dokumentai išduoti per GPAIS?

2. Prašome informuoti ar Aplinkos apsaugos agentūra teikia informaciją Gamintojų importuotojų organizacijai GIA dėl įmonių registracijos transporto priemonių Gamintojų ir importuotojų sąvade (GPAIS). Pateikiu elektroninio laiško kopiją, kur GIA  teigia, kad tokią informaciją Aplinkos apsaugos agentūra jai teikia. Atsižvelgiant į tai prašau atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar Aplinkos apsaugos agentūra teikia informaciją GIA dėl įmonių registracijos transporto priemonių gamintojų/importuotojų sąvade Vieningoje gaminių, pakuočių ir  atliekų apskaitos informacinėje sistemoje GPAIS?
  • Kokią informaciją Aplinkos apsaugos agentūra teikia GIA dėl įmonių registracijos ar jos nebuvimo GPAIS?
  • Kokiu pagrindu (sutartiniai pagrindai, ar teisės aktai numatyta tvarka) teikiama informacija GIA?

Partneriai